KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14409150
nr 1440 9150
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 96, landskap. Olja på duk, 30x47cm, yttermått inklusive ram: 39x56cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
måndag 20 december 2021
kl 20:26:59
300 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson